Catering dietetyczny Top Dieta ul. Dzieci Warszawy 25a/39 02-495 Warszawa 798 290 390 e-mail: biuro@topdieta.pl

Dieta Wegańska

DIETA WEGAŃSKA

Wybierz dietę wegańską i ciesz się różnorodnym menu bez produktów pochodzenia zwierzęcego

Dieta wegańska, dostępna w naszej ofercie, opiera się na pięciu podstawowych grupach pokarmowych: pełnych ziarnach zbóż, roślinach strączkowych, owocach, warzywach oraz orzechach i pestkach. Umiejętnie skomponowane potrawy wegańskie są nie tylko niezwykle zdrowe, ale i przy tym smaczne, co udowadniamy ofertą cateringową Top Dieta w Warszawie.

Zgodnie z wieloma badaniami, zdrowa dieta wegańska zmniejsza ryzyko otyłości, nadciśnienia, chorób układu krążenia i cukrzycy typu III. U osób spożywających potrawy wegańskie zaobserwowano również mniejszą zapadalność na choroby nowotworowe, w szczególności jelita grubego. Weganie rzadziej borykają się również z zaparciami, hemoroidami czy próchnicą zębów.

Dieta wegańska catering dietetyczny Top Dieta Warszawa
Nasza dieta wegańska jest nie tylko smaczna, ale też zdrowa

Wbrew obiegowej opinii, dieta wegańska nie sprowadza się jedynie do spożywania surowych warzyw i wymyślnych produktów dostępnych w zawrotnych cenach w sklepach ze zdrową żywnością. Zdrowa dieta wegańska, mimo braku takich pokarmów jak mięso czy ryby, może być różnorodna, a przy tym zaskakująco smaczna.

Dieta wegańska, opracowana przez Top Dieta, bogata jest w dania na bazie soczewicy i ciecierzycy, jak również tofu, pożywne zupy kremy czy kotleciki warzywne. Wśród potraw wegańskich nie brakuje też energetycznych koktajli warzywnych i rozmaitych sałatek. Dopasowane pod względem zapotrzebowania kalorycznego diety wegańskie, składają się z 5 pełnych posiłków – śniadania, drugiego śniadania, obiadu, podwieczorka i kolacji.

OBLICZ KALORIE

ZOBACZ CENNIK

SPRAWDŹ DOSTAWĘ

Na czym polega dieta wegańska?

Dieta wegańska często nazywana radykalnym wegetarianizmem, polega na całkowitym wykluczeniu z posiłków produktów pochodzenia zwierzęcego czyli nie tylko mięsa i ryb ale także mleka i produktów nabiałowych, masła, jaj i miodu. Dobrze skomponowana dieta wegańska obfituje w węglowodany złożone,  rośliny strączkowe, orzechy i nasiona.

Dzięki właściwemu łączeniu produktów roślinnych, dieta dostarcza pełnowartościowego białka pochodzenia roślinnego. Taki sposób żywienia jest niestety niedoborowy w witaminę B12, dlatego w tym przypadku zalecamy jej suplementację. Dbamy o to, aby dieta wegańska była nie tylko sycąca i smaczna, ale również pełnowartościowa i zdrowa.

ZAMÓW SWOJĄ DIETĘ

Złóż zamówienie poprzez formularz online - szybko i wygodnie

SKONSULTUJ SIĘ Z NASZYM DIETETYKIEM

Dietetyk Top Diety pomoże Ci wybrać opcję najlepszą dla Ciebie - zadzwoń: 789 290 390