Catering dietetyczny Top Dieta ul. Dzieci Warszawy 25a/39 02-495 Warszawa 798 290 390 e-mail: biuro@topdieta.pl

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Zachęcamy do zapoznania się z FAQ - być może znajdziesz tu odpowiedź na swoje pytanie
Co wyróżnia Top Dietę na tle konkurencyjnych cateringów dietetycznych?

Top Dietę wyróżnia fakt, iż jest tworzona przez ekspertów w dziedzinie dietetyki oraz doskonałych kucharzy. Marka wyrosła na ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w branży cateringowej. Ponad to nasza dieta jest urozmaicona, odpowiednio zbilansowana, smaczna oraz bazuje na zaleceniach zdrowej diety według Piramidy Instytutu Żywności i Żywienia.

Jak długo muszę czekać, by uzyskać pierwsze rezultaty/pierwszy spadek masy ciała?

Pierwsze efekty czuć już po dwóch dniach – czujesz się lżejszy, masz więcej energii, a także zaczynasz tracić nadmiar wody, więc równocześnie, choć bardzo powoli, zbędne kilogramy. Oczywiście tempo chudnięcia zależne jest od indywidualnych uwarunkowań każdego organizmu.

Jakiej średniej utraty masy ciała mogę się spodziewać w okresie miesiąca od rozpoczęcia diety?

Najkorzystniejsze i najzdrowsze tempo chudnięcia to 0,5-1kg tygodniowo. Początkowo waga może spadać nawet nieco szybciej, ale jest to zależne od wyjściowej masy ciała, aktywności fizycznej, stanu zdrowia oraz tempa metabolizmu, który dopiero rozkręcimy naszą Top Dietą.

Co zrobić jeśli wciąż jestem głodna/y?

W takim przypadku można zwiększyć kaloryczność, jednak przed podjęciem tego kroku warto dać sobie 2-3 dni – być może do tej pory miałaś/łeś tzw. rozciągnięty żołądek, który musi się lekko obkurczyć. Bardzo często głód mylony jest z pragnieniem, więc warto pić duże ilości wody. Jeżeli natomiast mimo 5 posiłków jedzonych co 3 godziny odczuwasz głód, spróbuj zwiększyć kaloryczność swojej diety o 300 kcal (np. z 1300 kcal na 1500 kcal) – możliwe, że jesteś aktywna/aktywny fizycznie i wybrałeś dla siebie zbyt niską kaloryczność diety.

Czy mogę pić alkohol, kiedy jestem w trakcie diety?

Alkohol to dodatkowe i puste kalorie (dostarcza wyłącznie energii, bez żadnych wartości odżywczych, podobnie jak cukier i tłuszcz), decydując się zatem na wypicie jakiegokolwiek trunku warto znać jego kaloryczność:

  • czerwone wino wytrawne – 78 kcal/200 ml
  • wino białe deserowe – 90 kcal/100 ml
  • likier – 84 kcal/20 ml
  • piwo – 245 kcal/500 ml
  • szampan – 95 kcal/ 125 ml (kieliszek)
  • wermut – 194 kcal/ 125 ml (kieliszek)
  • wódka – 110 kcal/50 ml

To, czy pijesz alkohol jest Twoją decyzją, jeśli natomiast już się na niego skusisz, następnego dnia zwiększ aktywność fizyczną.

Czy stosowanie Top Diety nie wiąże się z efektem jo-jo?

Dzięki prawidłowemu tempu chudnięcia podczas stosowania diety, nie ma ryzyka efektu jojo, chyba że po zakończeniu jej stosowania wraca się do niezdrowych nawyków żywieniowych lub na samym początku wybrano zbyt niską kaloryczność, co spowoduje za szybką utratę masy ciała.

Jak długo mogę być na Top Diecie?

Top Dieta to przede wszystkim zdrowe żywienie, więc długość jej stosowania zależy od Ciebie. Po osiągnięciu prawidłowej masy ciała można zwiększyć kaloryczność lub włączyć do jadłospisu dodatkowo owoce bądź inne zdrowe produkty.

Jak bezpiecznie rezygnować z diety i nie przytyć?

Bezpieczne wychodzenie z diety to po prostu zdrowe żywienie i powolne zwiększanie porcji pożywienia z zachowaniem 5 posiłków dziennie. Mogą to być dodatkowe owoce lub większa ilość pełnoziarnistych produktów zbożowych.

Czy Top Dieta jest tylko dla osób, które chcą schudnąć?

Utrata masy ciała to nie jedyny powód, by dołączyć do grona Klientów Top Diety. Istnieje wiele innych korzyści związanych z naszym cateringiem dietetycznym, takich jak poprawa zdrowia, przyrost energii, poprawa ogólnego samopoczucia oraz oczywiście wygoda i komfort stosowania. Zalecana średnia kaloryczność diety to 1800 kcal plus dodatkowe napoje, np. sok owocowy naturalny, ponieważ dzienna wartość energetyczna to około 2000 kcal. Swoje zapotrzebowanie energetyczne możesz obliczyć w naszym kalkulatorze kalorii.

O której godzinie będę otrzymywała/ł zamówione posiłki?

Posiłki będą dostarczane według indywidualnych zamówień i potrzeb. Na ogół są to bardzo wczesne godziny poranne, umożliwiające zjedzenie śniadania jeszcze w domu, przed wyjściem do pracy bądź szkoły.

Co otrzymam w zestawie Top Diety, jak będzie zapakowany, czego mogę się spodziewać, czy będą to gotowe posiłki, jak mam je odgrzać?

Top Dieta zawiera pięć pełnowartościowych, różnorodnych, smacznych i zdrowych posiłków (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację). Wszystkie dania są hermetycznie pakowane w odpowiednie pojemniki umożliwiające odgrzanie np. w kuchence mikrofalowej. Zalecane jest nie odklejanie zabezpieczającej folii w przypadku obiadu czy ciepłej kolacji, wtedy posiłki zachowują najwięcej walorów smakowych, np. nie wysuszają się.

Czy mogę kupić dietę na próbę?

Polecamy wypróbowanie posiłków Top Diety przez okres 3 dni w opcji Try&Buy. Po upływie wspomnianego terminu z pewnością odczujesz, że jesteś na właściwej drodze do zdrowego odżywiania.

Czy mogę zamówić tylko jeden wybrany posiłek?

Dla zachowania diety oraz prawidłowych norm żywienia zalecane jest zamawianie zestawów całodziennego wyżywienia. Jeśli zleży Ci jednak na opcji tylko lunch z podwieczorkiem – zadzwoń do nas i porozmawiaj z naszym konsultantem (798 290 390).

Co zrobić, by przerwać lub zawiesić usługę?

Usługa może być zawieszona na krótki okres czasu tylko w przypadku, kiedy poinformujesz nas o chęci zawieszenia dostaw pakietów dietetycznych dzień wcześniej, do godziny 10:00. Wówczas Twoje zamówienie zostanie automatycznie przedłużone o liczbę zawieszonych dni. Jeśli chodzi natomiast o przerwanie usługi, opcja ta nie jest możliwa. Top Dieta nie narzuca Konsumentom sugerowanych długości zamówienia, a dodatkowo umożliwia wybranie diety próbnej Try&Buy, dlatego też prosimy Cię o przemyślane zakupy.

Jaka jest polityka firmy (np. czy mogę zmienić termin i adres dostawy)?

Termin dostawy i adres można zmienić na dzień przed otrzymaniem pakietu, który ma trafić w inne miejsce lub winien być dostarczony w innym terminie, zawsze do godziny 10:00. Powyższą informację należy przekazać konsultantowi z biura Top Diety.

Co zrobić, jeśli chcę kontynuować?

Zachęcamy do kontynuacji zamówień, a przedłużając współpracę z Top Dietą z pewnością uzyskasz pożądany efekt oraz lepsze samopoczucie. Jeśli chcesz złożyć kolejne zamówienie na nasze dietetyczne dania, wypełnij formularz bądź skontaktuj się z naszym biurem mailowo lub telefonicznie (798 290 390).

Czy mogę kupić dietę w prezencie?

Tak, oferujemy eleganckie karty podarunkowe Fit Prezent, które możesz zamówić dla swojego bliskiego, dokonując wcześniejszej przedpłaty. W przypadku zakupu bonu Fit Prezent, postępujesz tak samo, jak w przypadku składania standardowego zamówienia, jedynie ze wskazaniem nazwiska oraz adresu obdarowanego.

FAQ catering dietetyczny Top Dieta Warszawa